o nas


kim

jesteśmy

HISTORIA

Pomysł stworzenia miejsca przyjaznego dzieciom narodził się nagle i niespodziewanie. Miejsca, do którego będą przychodziły z ochotą i z którym będą się utożsamiały.

Pierwsze zajęcia aktywności twórczej odbyły się w 2008 roku. Inspiracją były dla nas „Żywioły” oraz „Porządek i przygoda” Krzysztofa J. Szmidta i Jolanty Bonar. W grupie znalazły się dzieci zaprzyjaźnionych z nami rodziców. Od początku działalności uczestnicy zajęć „Kilimandżaro” rozwijali kompetencje emocjonalno-społeczne, poznawcze oraz twórcze.

Nasi absolwenci inspirują nas dzisiaj swoją postawą, rozwojem i co nas cieszy – często wracają do ośrodka jako trenerzy czy wolontariusze. Dzielą z nowymi uczestnikami zajęć swoimi zainteresowaniami, zdolnościami, pasjami.

Udowadniają nam, że wyobraźnia jest nieograniczona, a proces jej pobudzania i rozwijania nie ma końca.

NASZ ZESPÓŁ

Monika Szopińska

Spiritus movens.Założycielka ośrodka Kilimandżaro oraz pomysłodawczyni autorskiej koncepcji pracy z grupami dzieci i młodzieży opartej na połączeniu aktywności twórczej i dynamiki procesu grupowego.

Psychoterapeutka, certyfikowana socjoterapeutka, pedagożka, trenerka warsztatów aktywności twórczej oraz  Odysei Umysłu. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. 
Zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnicach, Ośrodkiem Wsparcia Psychicznego Promedica oraz prowadzi gabinet prywatny. Na co dzień zajmuje się psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pasją szkoli nauczycieli i trenerów z metod wspierających rozwój uczniów. Czynnie zmienia szkołę na przyjazną zmianom, uczniom i pedagogom. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji, wystąpień oraz warsztatów.

Prywatnie mama dwojga twórczych dzieci, miłośniczka tańca, sztuki, dobrej kuchni, zawsze ciekawa świata i ludzi.

Ola Karowska

Trenerka warsztatów aktywności twórczej oraz Odysei Umysłu. Autorka projektów długoterminowych, szkoleń i warsztatów.

Kulturoznawczyni, socjolożka, doradczyni zawodowa i coach kariery, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień dyrektorka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie. 

Jej pasją jest praca z drugim człowiekiem – tym małym i większym. Od 10 lat z powodzeniem realizuje liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego, prowadzenia doświadczeń i eksperymentów, programowania oraz warsztaty twórcze. Autorka, pomysłodawczyni oraz realizatorka licznych projektów edukacyjno-animacyjnych, realizowanych m.in. ze środków Narodowego Centrum Kultury. Posiada doświadczenie w pisaniu wniosków o dofinansowanie oraz prowadzenie i planowania wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Animatorka z pasją i dobrą energią. Ciągle w ruchu, zawsze pełna pomysłów, jedna z tych niewielu osób na świecie, które zawsze robią to, co mówią.
W wolnym czasie spaceruje, jeździ rowerem, spędza czas z rodziną, uwielbia podróże małe i duże.

Marcin Szopiński

W Kilimandżaro pracuje z najmłodszymi (pomocnik od dobrej zabawy), średnimi (wiertarka, gorący klej i na dodatek spray) i najstarszymi (edukacja teatralna i kreatywne pisanie). Trener Odysei Umysłu.

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Polonista w II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach. Korepetytor języka polskiego, aktywny egzaminator maturalny, nauczyciel przygotowujący do olimpiady przedmiotowej z języka polskiego. Inicjator akcji happeningowej „Wszystko jest poezja”, specjalista od współpracy szkół ponadgimnazjalnych z uniwersytetami. Prowadzi spotkania literackie z pisarzami. Laureat nagrody Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia w pracy nauczyciela.

Po pracy czyta i wsiada na rower (jak już wysiądzie z samochodu). Miłośnik literatury, jamników, Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i głośnego słuchania muzyki.

Viktoria Szopińska

Trenerka warsztatów aktywności twórczej, grup terapeutycznych oraz Odysei Umysłu.

Absolwentka psychologii i seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Psycholożka w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach, gdzie na co dzień zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, wsparciem dzieci i rodziców w obliczu kryzysów oraz psychoedukacją. Aktorka i współtwórczyni spektakli teatralnych oraz warsztatów edukacji teatralnej i autoprezentacji w Teatrze Dimmi, a wcześniej w Chojnickim Studiu Rapsodycznym.

Miłośniczka sztuki, architektury i designu, najbardziej na świecie lubi zwiedzać muzea i podróżować. Lubi wszystko wiedzieć. Woli podcasty od muzyki, relaksu szuka w przyrodzie i piciu kawy z porcelanowej filiżanki po babci.

Ewa Szymańska

Trenerka grupy terapeutycznej – Trening Umiejętności Społecznych

Pedagożka, resocjalizatorka profilaktyki społecznej, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, terapeutka neurosensomotoryczna MNRI® Masgutova i terapeutka ręki. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku oraz Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Zawodowo pracuje jako pedagożka specjalna w Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim i prowadzi gabinet prywatny. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc Trening Umiejętności Społecznych.

Prywatnie mama małego Kilimandżarowicza. Minimalistka, która lubi aktywny tryb życia, jazdę rowerem, relaks w rytm muzyki i poznawanie nowych miejsc. Pasjonatka zdrowego żywienia, gotowania i karmienia gości.

Monika Kruk

Superwizorka procesów grupowych, nieocenione wsparcie trenerów w długoterminowej pracy.

Psychoterapeutka psychodynamiczna, certyfikowana socjoterapeutka, pedagożka, członkini Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynaicznej, Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnicach, Ośrodkiem Wsparcia Psychicznego Promedica, prowadzi gabinet prywatny. W obszarze edukacji łączy doświadczenia pedagogiczne z terapeutycznymi i interesuje się wszelkimi formami edukacji kładącymi nacisk na holistyczne podejście do rozwoju ucznia oraz opierającymi się na relacjach międzyludzkich.  Wierzy, że znajomość dynamiki procesów grupowych pozwala na korzystanie z energii grupy z korzyścią dla rozwoju jednostki.

Miłośniczka zumby, podróży i wypoczywania na łonie natury w towarzystwie przyjaciół. Kocha psy i inne zwierzęta. Czyta książki i słucha muzyki z winyli.

Zuzanna Hoppe

Najmłodszy kilimandżarowy pracownik, co-trenerka warsztatów aktywności twórczej i grup terapeutycznych.

Studentka V roku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, specjalność opiekuńczo-wychowawcza. Poza Kilimandżaro pracuje w przedszkolu i prowadzi grupę 5-latków. Animatorka czasu wolnego dla dzieci. W edukacji najbardziej interesują ją wszelkie zabawy ruchowe i badawcze. Aktualnie poza pracą zawodową pisze pracę magisterską i zajmuje się młodszą siostrą, ale jak już uda jej się znaleźć wolną chwilę, to ogląda filmy, słucha muzyki i czyta. Lubi spacery i podróże. Do Kilimandżaro wniosła powiew świeżej energii młodego pokolenia.